1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Toyota Pewne Auto
17-01-2023

Toyota Pewne Auto – program sprzedaży używanych samochodów z gwarancją

Prawie 24 tysiące sprzedanych aut po szczegółowym przeglądzie
W 2022 roku w salonach Toyoty sprzedano 23 898 używanych samochodów o znanej historii i po szczegółowym przeglądzie, a wszystko to w ramach programu Toyota Pewne Auto. Jest on dostępny we wszystkich salonach marki oraz w 5 stacjach dilerskich specjalizujących się w sprzedaży aut z rynku wtórnego.
 • Toyota Pewne Auto to program odkupu i sprzedaży samochodów używanych, który jest realizowany w całej sieci dilerskiej marki. Obejmuje on zarówno pojazdy Toyoty, jak i innych marek. Każde z tych aut przechodzi kompleksową kontrolę techniczną i otrzymuje stosowną gwarancję. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Toyota oferuje też szeroką gamę usług finansowania pojazdów.

Najpopularniejsze modele o sprawdzonej jakości

W 2022 roku w ramach programu Toyota Pewne Auto sprzedano 23 898 używanych samochodów. 76% z nich, czyli 18 185 pojazdów – to auta marki Toyota. Najchętniej wybieranym modelem była Corolla, której sprzedano 4658 egz. 

Warto dodać, że zainteresowanie kompaktową Toyotą z drugiej ręki koresponduje z popularnością tego modelu na rynku pierwotnym. Corolla od dwóch lat jest liderem polskiego rynku, a w 2022 roku zarejestrowano już ponad 21 000 nowych egzemplarzy tego modelu. 

Drugim najczęściej wybieranym modelem był Yaris. Od stycznia do grudnia 2022 roku dilerzy Toyoty sprzedali 4158 używanych egzemplarzy tego modelu. Na trzecim miejscu uplasował się Auris (2089 egz.), na czwartym Toyota C-HR (2009 egz.), a piątym Toyota RAV4 (1656 egz.). 

Każdy z wymienionych wyżej modeli od lat ma w swojej gamie napędy hybrydowe, co znajduje odzwierciedlenie na rynku wtórnym. Około 40% samochodów Toyoty, które w ciągu roku kupiono w programie Pewne Auto, było wyposażonych w układ hybrydowy. Z czasem ich udział będzie rósł. Wskazuje na to m.in. popularność modeli hybrydowych na rynku pierwotnym, sięgająca obecnie ponad 70% nowych samochodów osobowych marki. 

Sieć dilerska Toyoty to bardzo dobre miejsce, by kupić używane auto hybrydowe. Wiele z nich trafia do programu Pewne Auto jako samochody ekspozycyjne, poleasingowe lub oddawane w rozliczeniu przez lojalnych klientów Toyoty.

Używane auto z gwarancją

 • Toyota Pewne Auto to program, który działa we wszystkich salonach Toyoty oraz na stacjach Toyota Professional. Jednocześnie marka rozbudowuje sieć salonów specjalizujących się w obrocie pojazdami z rynku wtórnego. Pod marką Toyota Pewne Auto działa już 5 stacji – Nowy Targ, Kraków, Poznań Zawady, Warszawa Józefów i Warszawa Włochy. 

  Łącznie auta z drugiej ręki można kupić w 78 różnego typu stacjach dilerskich marki.

Niewątpliwym atutem tego programu jest jego transparentność. Podczas zakupu klient otrzymuje wyczerpujący raport o stanie samochodu, w tym udokumentowaną historię z przebiegiem oraz 140-punktowy protokół z kompletnej, zestandaryzowanej kontroli jakości. Obejmuje on m.in.:

 • zgodność numeru VIN, 
 • działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa, 
 • stan tapicerki i materiałów wykończeniowych, 
 • działanie świateł, 
 • pomiar grubości lakieru oraz kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi. 

Podwozie, koła i układ napędowy są sprawdzane zarówno na podnośniku, jak i podczas jazdy testowej. Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi zasadami i procedurami, co samochody Toyoty. Każdy samochód, bez względu na markę, jest w standardzie objęty roczną ochroną gwarancyjną.

Przy zakupie można też skorzystać z szerokiej oferty finansowania, która obejmuje najem długoterminowy KINTO, leasing i kredyt, a także program finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay. 

„Zakup samochodu w programie Pewne Auto przebiega bardzo podobnie do zakupu nowego auta w ramach trwającej właśnie wyprzedaży rocznika. Klient wybiera pojazd spośród opcji dostępnych w całej sieci dilerskiej, korzystając z pomocy sprzedawcy lub z funkcjonalnej przeglądarki. Otrzymuje pełną informację o jego konfiguracji i stanie technicznym, pomoc w załatwieniu formalności oraz szeroki wybór opcji finansowania. Na miejscu może wykupić ubezpieczenie i skorzystać ze wsparcia w kontrolowaniu wydatków na serwis” – tak o zaletach programu mówił Piotr Jeżak, kierownik programu Toyota Pewne Auto i Lexus Select.

„Nasi doradcy i mechanicy są do jego dyspozycji przez cały czas – od wyboru i zakupu samochodu, przez użytkowanie, po sprzedaż i wymianę na nowe auto. Atutem naszej sieci jest dobra dostępność modeli hybrydowych. Wielu naszych klientów przychodzi do nas już z zamiarem zakupu hybrydowej Toyoty, ze względu na ich trwałość, niezawodność, niewielkie zużycie paliwa i dobre trzymanie wartości” – podsumował Piotr Jeżak.