1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
15 czerwca 2024

Wybór klientów w maju

Najchętniej wybierana jest Toyota

Rewolucja na rynku motoryzacyjnym w Polsce - Toyota-Czajka gotowa na zwiększoną sprzedaż aut ekologicznych

Polski rynek motoryzacyjny przeżywa prawdziwe przeobrażenia. Najnowsze statystyki wykazują niezwykły wzrost zainteresowania pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi. W maju bieżącego roku odnotowano aż 3831 nowych rejestracji "elektryków", co oznacza imponujący skok o 114% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Co ciekawe, entuzjazm Polaków dotyczy nie tylko aut w pełni elektrycznych, lecz również hybryd typu plug-in oraz klasycznych modeli hybrydowych, które notują wyraźny przyrost sprzedaży.

Dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów ekologicznych

Wedle danych, w maju zarejestrowano 2231 nowych hybryd typu plug-in, co przełożyło się na 39-procentowy wzrost w ujęciu rocznym. Również hybrydy klasyczne nie pozostają w tyle, wykazując 11 266 nowych rejestracji i 7-procentowy przyrost. Łącznie w maju odnotowano 46 091 nowych rejestracji samochodów osobowych, co świadczy o dynamicznym rozwoju polskiego rynku motoryzacyjnego.

Czynniki stojące za rosnącym popytem

Eksperci wskazują na kilka kluczowych czynników, które przyczyniły się do tego boomu. Jednym z nich jest program "Mój Elektryk", oferujący dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym. Równie istotna okazuje się rosnąca świadomość ekologiczna Polaków oraz postępujący technologiczny rozwój napędów alternatywnych.

Wiodąca pozycja Toyoty

Koncern Toyota, będący liderem w dziedzinie technologii hybrydowych, szczególnie skorzystał na tej zmianie trendów. Modele takie jak Toyota Yaris Cross (4 040 rejestracji w maju, 1. miejsce wśród nowych samochodów) oraz Toyota C-HR (2 775 rejestracji, 3. miejsce) cieszą się ogromną popularnością wśród klientów indywidualnych. Dealer Toyota-Czajka, z salonami w Bytomiu i Chorzowie, odnotowuje znaczący wzrost zainteresowania tymi właśnie pojazdami.

Atrakcyjne ceny i niskie koszty eksploatacji

Aktualne ceny tych popularnych modeli są bardzo konkurencyjne. Toyota Yaris Cross w wersji podstawowej z napędem hybrydowym jest dostępna już od 109 900 zł, a Toyota C-HR z tym samym napędem hybrydowym startuje od 139 900 zł. Takie atrakcyjne ceny w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji sprawiają, że samochody te stanowią doskonałą inwestycję dla świadomych klientów.

Podsumowanie

Polski rynek motoryzacyjny przechodzi znaczącą transformację. Samochody elektryczne i hybrydowe stają się coraz powszechniejsze i dostępniejsze. Toyota, ze swoimi modelami Yaris Cross i C-HR, znajduje się w czołówce tego trendu. Dealer Toyota-Czajka, z salonami w Bytomiu i Chorzowie, jest znakomicie przygotowany, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na te innowacyjne pojazdy, oferując konkurencyjne ceny i profesjonalną obsługę.