1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
7 lipca 2024

Toyota Yaris Cross

Atuty i specyfikacja

h2>Toyota Yaris Cross: kompaktowy crossover dla wymagających Toyota Yaris Cross to nowoczesny miejski crossover, który łączy zalety kompaktowego hatchbacka z funkcjonalnością i przestronnością charakterystyczną dla samochodów typu SUV. Model ten, wprowadzony na rynek w 2021 roku, szybko zdobywa uznanie kierowców poszukujących praktycznego, ekologicznego i stylowego pojazdu na co dzień.

Wszechstronna użyteczność

Niewątpliwą zaletą Toyoty Yaris Cross jest jej wszechstronność. Ten kompaktowy crossover sprawdza się zarówno w codziennej miejskiej jeździe, jak i podczas weekendowych wypadów poza miasto. Jego niewielkie rozmiary ułatwiają parkowanie i manewrowanie w zatłoczonych przestrzeniach, a jednocześnie oferuje on zaskakująco przestronne wnętrze.

Ekologiczna technologia hybrydowa

Kolejnym atutem Yarisa Cross jest zastosowanie innowacyjnego napędu hybrydowego. Zapewnia on wysoką efektywność paliwową oraz ograniczoną emisję spalin, co jest niezwykle istotne dla świadomych ekologicznie kierowców. W gamie silnikowej dostępna jest również wersja benzynowa dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań.

Zaawansowane wyposażenie

Toyota Yaris Cross może poszczycić się bogatym zestawem nowoczesnych systemów wspierających bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wśród nich znajdują się m.in. Toyota Safety Sense 2.5, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, asystent utrzymania pasa ruchu oraz inteligentny tempomat adaptacyjny. Wnętrze crossovera wyposażono także w zaawansowany system multimedialny z dużym ekranem dotykowym i integracją ze smartfonami.

Praktyczna przestrzeń

Pomimo kompaktowych rozmiarów, Yaris Cross oferuje zaskakująco dużo miejsca we wnętrzu. Przestronny bagażnik, składane tylne siedzenia oraz inteligentne rozwiązania, takie jak podwójna podłoga w bagażniku, czynią z tego modelu wyjątkowo funkcjonalne auto. Podsumowując, Toyota Yaris Cross to kompaktowy crossover, który łączy w sobie zalety miejskiego hatchbacka z praktycznością i przestronnością typową dla samochodów typu SUV. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w tym ekologicznego napędu hybrydowego, model ten staje się atrakcyjną propozycją dla wymagających kierowców poszukujących wszechstronnego i ekonomicznego pojazdu na co dzień. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz auta do miasta, czy na weekendowe wypady, Toyota Yaris Cross spełni Twoje oczekiwania.