Bank BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy Toyoty

30 hybrydowych Yarisów dołączy do 500 flotowych aut Toyoty

2018-01-23

Bank BGŻ BNP Paribas rozbudował swoją flotę o 30 egzemplarzy Yarisa Hybrid. Dołączyły one do prawie 500 pojazdów Toyoty, które stanowią niemal połowę parku samochodowego Banku. BGŻ BNP Paribas wybrał niskoemisyjne auta hybrydowe, mając na uwadze redukcję emisji spalin w Polsce. Samochody dostarczył salon Toyota ANWA Kraków.

„Wybór samochodów hybrydowych to pierwszy krok do stworzenia bardziej ekologicznej floty samochodowej w Banku BGŻ BNP Paribas. Auta hybrydowe będą wykorzystywane w wielu miastach Polski, które borykają się ze smogiem. W ten sposób wesprzemy władze lokalne w walce o poprawę jakości powietrza” – powiedział Marek Andruchów, kierownik zespołu usług wewnętrznych w Banku BGŻ BNP Paribas.

Toyota Yaris Hybrid : Bank BGŻ BNP Paribas

Hybrydowe Yarisy będą użytkowane w oddziałach banku w tych miastach, w których problem smogu jest szczególnie dotkliwy. Trafią one zarówno do dużych ośrodków jak Kraków, Warszawa czy Poznań, jak i do mniejszych miast, m.in. Zakopanego czy Nowego Sącza.

Toyota Yaris Hybrid to najpopularniejszy samochód hybrydowy w Europie, który doskonale sprawdza się w mieście. Decydują o tym zarówno niewielkie rozmiary i zwinność auta, jak i oszczędny napęd hybrydowy. Yaris Hybrid spala w terenie zabudowanym tylko 3,1 l/100 km benzyny, zaś przez około połowę czasu jazdy w miejskich warunkach korzysta z samego silnika elektrycznego bez ładowania akumulatora z gniazdka. Napęd hybrydowy o mocy 100 KM zapewnia Yarisowi dużą dynamikę, a bezstopniowa przekładnia automatyczna ułatwia prowadzenie i poprawia płynność jazdy.

Toyota Yaris Hybrid : Bank BGŻ BNP Paribas

„Hybrydowy Yaris to ciekawa alternatywa dla przedstawicieli firm, którzy poruszają się po zatłoczonych miastach. Jednocześnie jest to ekonomiczny samochód, który utrzymuje bardzo wysoką wartość rezydualną i wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji. Dzięki temu rzeczywisty koszt użytkowania auta utrzymuje się na bardzo atrakcyjnym poziomie” – uważa Tomasz Walbiner, Prezes Zarządu ANWA sp. z o.o.

Toyota Yaris Hybrid : Bank BGŻ BNP Paribas

„Hybrydy Toyoty spotykają się z coraz większym zainteresowaniem firm, co przekłada się na gwałtowny wzrost sprzedaży tych samochodów w Polsce. W 2017 roku dostarczyliśmy polskim kierowcom o 70% aut hybrydowych więcej niż rok wcześniej, a w ciągu ostatnich 5 lat sprzedaż hybryd Toyoty wzrosła aż 30-krotnie. Dużą popularnością cieszą się zarówno nasze tradycyjne modele flotowe, czyli Yaris Hybrid i Auris Hybrid, jak i hybrydowe nowości – Toyota C-HR Hybrid, RAV4 Hybrid i czwarta generacja Toyoty Prius” – ocenił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

Toyota Yaris Hybrid : Bank BGŻ BNP Paribas

Toyota, największy producent samochodów hybrydowych i pionier rynku hybryd, oferuje w Polsce 8 modeli hybrydowych i odpowiada za ponad 80 procent sprzedaży samochodów spalinowo-elektrycznych w kraju. Obecnie po polskich drogach jeździ ponad 32 000 hybryd marki. Ogromne doświadczenie w elektryfikacji samochodów oraz najnowocześniejsze technologie napędowe pozwoliły Toyocie zaoferować kierowcom nowoczesne, oszczędne i dynamiczne samochody hybrydowe w cenach porównywalnych do cen diesli. To powoduje, że zainteresowanie autami hybrydowymi nieustannie rośnie, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm.

Toyota Yaris Hybrid : Bank BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas, jako bank odpowiedzialny społecznie, szczególny nacisk kładzie na ochronę środowiska oraz wzmacnianie społeczności lokalnych w ich dynamicznym rozwoju poprzez edukację i budowę kapitału społecznego. Ponadto uwrażliwia pracowników, klientów i partnerów na kwestie zrównoważonego rozwoju, m.in. poprzez promocję ekologicznego transportu.

Toyota ANWA Kraków to firma rodzinna, działająca na rynku od 30 lat. Największy dealer Toyoty w Krakowie kładzie szczególny nacisk na zadowolenie klientów oraz podtrzymywanie długofalowych relacji. Firma angażuje się w propagowanie aktywnego, zdrowego i proekologicznego stylu życia oraz wspiera sportowców.

Dowiedz się więcej

Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha 100 000 hybryd Toyoty w Polsce 100 000 hybryd Toyoty w Polsce Niskoemisyjne auta coraz popularniejsze Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Nowy Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych Nowy Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych Sprawdź szczegóły Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej